انتخاب دامنه سایت و تاثیر آن برسئو

انتخاب دامنه سایت و تاثیر آن برسئو | حامیم وب | طراحی سایت ارزان

 

انتخاب دامنه مناسب برای سایت اولین گام در طراحی وب سایت است در انتخاب نام دامنه بایستی تا حد امکان کوتاه ترین دامنه را انتخاب کنیم ، دامنه کوتاه هم در ذهن کاربران می ماند و هم از لحاظ بهینه سازی سایت نکته مثبتی به شمار می رود .

در صورتی که می خواهید وب سایتی هدفمند راه اندازی کنید و بهینه سازی و کسب رتبه در موتور های جستجوگر برای شما اهمیت دارد ، باید از ابتدای کار موارد تاثیر گذار را بدانید و آنها را در تصمیم گیری های خود لحاظ کنید .

در انتخاب دامنه مناسب اگر شما قصد بهینه سازی وب سایت را دارید و نام شرکتتان معروف و شناخته شده نیست لزومی ندارد که دامنه شما شامل نام شرکت باشد زیرا کسی به دنبال نام شما نیست !

در انتخاب دامنه مناسب ، بهتر است از کلمات کلیدی مورد نظر شما در نام دامنه استفاده شده باشد ، در صورتی که نام دامنه شما در بین دامنه های .com و دیگر دامین های معروف قبلا توسط فرد دیگری ثبت شده است بهتر است آن را در میان .ir جستجو کنید ، زیرا نام های بهتری در .ir یافت می شود که هنوز ثبت نگردیده است.

معیارهای انتخاب دامنه مناسب :

۱- قابلیت برند بودن داشته باشد

۲- تلفظ آن راحت باشد

۳- تا جایی که می توانید آن را کوتاه کنید، ولی نه خیلی کوتاه

۴-سعی کنید از متداول ترین پسوند ها info ، .ir ، .org ، .net ، .com و غیره استفاده کنید

۵- از انتخاب نام هایی که علامت تجاری شرکت ها و سازمان های دیگر را نقض می کند یا با آن نام تجاری اشتباه گرفته می شود خودداری کنید

 ۶- نام دامنه باید فورا قابل فهم باشد

۷- تا حد معقول از کلمات کلیدی استفاده کنید اما خیلی به استفاده از کلمات کلیدی تاکید نداشته باشید

۸- اگر نامی که انتخاب کرده اید موجود نیست، می توانید چیزی به آن بیافزایید یا آن را تغییر دهید

Rate this post