تاریخچه سئو و سال های اولیه سئو

تاریخچه سئو : طراحی سایت و اینترنت یک نوع آوری مخصوص به شخص خاصی نیست و درزمان مشخص توسط یک نفر به وجود نیامده و اینترنتی که امروزه می شناسیم از مجموعه ایده ها و تلاش های زیادی بوجود آمده که توسط پیش تازان و نوآوران کامپیوتر دردهه های اخیر پدید آمد . در هر صورت شروع سئو یا بهینه سازی در اوایل دهه ۹۰ میلادی بر می گردد .
با این کار موتورهای جستجو قدم های اولیه خود را برای کمک به سازمان دهی سایت ها که در اینترنت به صورت گسترده فهرست شده بود برداشتند.همچنین در سال ۱۹۹۵، سئو توسط موتور جستجوی یاهو متولد شد. کاربراننیاز به روشی جهت مرتب کردن بر اساس غراوانی سایت ها ی اینترنت که با روندی صعودی در حال گسترش بود نیاز.در اولین گام سئو به شکل الفبایی بوجود آمد و در قالب صفحات زرد، مثل آن چیزی که در دفترچه تلفن می بینیم قالب بندی شد. در سال ۱۹۹۶، گفتگویی شد برای مواردی مثل چگالی کلمات کلیدی و فصل بندی آغاز شد.و همانطور که سال رو به پایان می رفت، افراد شروع کردند تا الگوریتم های بانک های اطلاعاتی را درک کنند و همچنین روش هایی برای موتورهای جستجوی اولیه بکار گرفته شد.
محتوای تکراری
حدودا در سال ۱۹۹۷،برترین سایت در یاهو ثبت نام شد و اگر کسی می خواست در اینترنت شناخته شود، تنها راه ممکن ثبت سایت در یاهو است. در همین سال بود که، سئو در جامعه عمومی اینترنت معرفی گردید، با همه این وجود چیز هایی که برای دریافت نتایج مورد استفاده قرار می گرفت از تاکتیک های امروزه در رتبه بندی سایت بسیار فاصله داشتند.حدودا از اواخر ۹۸ میلادی تا اوایل ۹۹ میلادی، ثبت کردن هرزه نامه ها روشی عمومی برای دریافت رتبه سایت گردیده بود. به هر حال الگوریتم جدید تاکتیک های جدیدی را آورد، در همین حین متخصصین بهینه سازی به استفاده از قالب هایی مانند قالب های لیست های کلمات ، چند زبانی و سایر استرتژی های نوآورانه روی آوردند و با ورود به هزاره جدید، تغییراتی زیادی که بوجود آمد، جهان بهینه سازی یا سئو را به شدت تغییر داد.

در بین سال های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۱، اینترنت شامل تغییرات بزرگی شد. گوگل با الگوریتم های جدید رتبه بندی ، بسیاری از چیز هایی مانند هرزه نگاری که تا آن موقع موفقیت بسیار زیادی در صفحه نتایج گوگل کسب کرده بودند را از بین برد. شاید جالب باشد بدانید که گوگل اولین موتور جستجو نبود.موتور های جستجوگری مانند: لیکاس ، اینفو سیک و یاهو بسیار زودتر از گوگل راه اندازی شده بودند.

با همه این وجود گوگل پس از ورود به صحنه موتورهای جستجو، همه چیز را به نفع خودش عوض کرد. گوگل کاری انقلابی در  بهینه سازی برای رتبه بندی سایت را به انجام رسانید. و همینطور که گوگل گسترش یافت، ایده ها برای رتبه بندی و سازماندهی  سایت ها بیشتر از تمام فکرهای پیشینشان شدیدا شامل تغییر شد .با بوجود آمدن الگوریتم های جدید تمامی استراتژی های گذشته برای رتبه بندی سایت سرنگون گردید و همین بود باعث گردید تا سئو برای موتورهای جستجو در مسیری جدیدی قدم بردارد.

Rate this post