طراحی سایت واکنش گرا یا ریسپانسیو

طراحی سایت واکنش گرا یا ریسپانسیو سایت هایی هستند که اندازه و چیدمان داخل آنها در هر دستگاهی ، از تمام موبایل ها گرفته تا تبلت ها و مانیتورها به درستی نمایش داده می شود که این موارد در طراحی سایت حامیم وب به خوبی و با رعایت استانداردها انجام میگیرد .

تصمیم گیری گوگل برای طراحی سایت واکنش گرا یا ریسپانسیو

طراح ها و کدنویس های سایت شاید اسم اتان مارکوت رو شنیده باشند. این مرد عبارت “طراحی سایت واکنش گرا” را توضیح داد که تنها راه پیشرفت این است که با یک طراحی سایت روان و انعطاف پذیر به این تغییرات واکنش بدیم.

طراحی سایت واکنش گرا ترکیبی از سه مفهوم است :

  1. پهنای انعطاف پذیر
  2. تصاویر انعطاف پذیر
  3. تحقیق رسانه.
این سه مفهوم به خودی خود جدید و انقلابی بودند . اما وقتی مارکوت راهی برای ترکیب و استفاده از این عناصر در کنار هم پیدا کرد ، طراحی سایت واکنش گرا متولد شد . در سال ۲۰۱۲ شرکت گوگل تصمیم خود را برای سایت های که کاربر پسند هستند اعلام کرد . وقتی یک سایت در اندازه های مختلف بهینه شده باشد و خیلی خوب نمایش داده شود ، گوگل و موتورهای جستجو امتیاز خوبی به آن می دهند پس بهتر است که وقتی سفارش کاری را میدهید سایت خود را به صورت ریسپانسیو طراحی کنید که این امر در گروه طراحی سایت حامیم وب قابل ارائه می باشد .

فواید استفاده از طراحی سایت واکنش گرا یا ریسپانسیو

  1. احتیاجی به ساخت وب سایت جدا برای موبایل ، تبلت و . . . را ندارید ، فقط یک وب سایت دارید که به اشکال مختلف نشان داده میشود.
  2. محتویات غیر تکرای در داخل سایت باعث میشود تا موتورهای جستجو شما را در نتایج خوبی قرار دهند چون یک وب سایت در اشکال مختلف طراحی شده است .
  3. طراحی سایت واکنش گرا از نظر هزینه ای به صرفه تر هستند زیرا در حالت عادی باید برای هر سخت افزار یک وب سایت جدا طراحی کنید در صورتی که وب سایتهای واکنش گرا در یک قالب هستند ولی به اشکال مختلف نمایش داده میشود .
طراحی سایت واکنش گرا
Rate this post